Canva Docs – dokumenty Canva to rewolucja w tworzeniu dokumentów

dokumenty-canva-docsTworzenie dokumentów to żmudna praca. Ale co by było, gdyby istniał sposób na tworzenie pięknych dokumentów jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki? Canva Docs to nowy sposób tworzenia dokumentów i jest częścią platformy Canva, to najlepszy program graficzny dla początkujących.

Dzięki Dokumentom Canva (Canva Docs) możesz tworzyć profesjonalnie wyglądające dokumenty bez konieczności poznawania skomplikowanego oprogramowania. Zapraszam do recenzji Canva Docs w której opisuję wszystkie funkcje zawarte w tym potężnym narzędziu!

Co to jest Canva Docs?

dokumenty-canva-docs

Canva Docs to internetowe narzędzie do tworzenia i edytowania dokumentów oferowane przez Canva, darmowy program graficzny online z ponad 100 milionami klientów na całym świecie.

Platforma posiada bibliotekę szablonów i układów, co ułatwia szybkie tworzenie oszałamiających dokumentów. Wszystkie projekty można także dopasować do swoich potrzeb za pomocą obrazów, tekstów i innych ciekawych dodatków dostępnych w Dokumenty Canva.

Canva Pro

Canva Pro to najlepszy program graficzny online do tworzenia treści dzięki rozbudowanym funkcjom projektowania i szablonom. Posiada bardzo prosty w obsłudze interfejs typu przeciągnij i upuść element. Szybko i intuicyjnie stworzysz niesamowitą grafikę do mediów społecznościowych lub na swoją stronę internetową. Otrzymasz również pełny dostęp do możliwości Canva Doc.

Jak działają Dokumenty Canva?

Dokumenty Canva to program podobny do Dokumentów Google, które możesz tworzyć i edytować samodzielnie lub zespołowo. Dzięki Canva Docs szybko i bez większej graficznej wiedzy nadasz niepowtarzalny wygląd prostym dokumentom.

Edytor dokumentów online wykorzystuje bibliotekę gotowych szablonów i układów. Dodatkowo Canva Docs umożliwia dostosowywanie dokumentów za pomocą obrazów, pól tekstowych, kształtów, kolorów tak, aby Twoja praca wyróżniała się na tle innych.

Najważniejsze w Canva Docs jest fakt, że nie potrzebujesz specjalistycznej wiedzy. Nawet początkujący grafik stworzy profesjonalne dokumenty ponieważ wszystkie dostępne funkcje są bardzo łatwe w użyciu.

Komu przyda się Canva Docs?

Dokumenty Canva stworzono dla każdego, przydaje się z powodów osobistych jak i narzędzie dla firm. Jeśli jednak twoja praca wiąże się z pisaniem to =trafiłeś na idealny produkt, który odmieni Twoje dokumenty w wysoce wizualne treści:

  • Osobiste: lista rzeczy do zrobienia, śledzenie celów, plan działania.
  • Edukacja: plan lekcji, notatki do nauki, rozwój osobisty ucznia.
  • Biznes: treści internetowe, raporty finansowe i inne dokumenty biznesowe.
  • Przedsiębiorstwo: opracuj cele i kluczowe wyniki, plan strategii, podsumowanie spotkania.

Dokumenty Canva – funkcje

Edytor przeciągnij i upuść

Intuicyjny w pracy edytor typu „przeciągnij i upuść”, który umożliwia łatwe dodawanie tekstu, obrazów, kształtów i nie tylko. Platforma ma do dyspozycji ponad 1 milion zdjęć, które możesz wykorzystać w swoich dokumentach. Inne programy podobne do Canva nie dysponują tak wielką bazą darmowych zdjęć.

Edytor zawiera różne narzędzia do wizualizacji danych, takie jak listy kontrolne. tabele i wykresy. Te wszystkie wizualizacje dodasz jednym kliknięciem myszki.

Nie musisz być profesjonalistą by Twoje dokumenty wyglądały profesjonalnie. Dzięki Dokumentom Canva możesz wykonać zleconą pracę w ciągu kilku minut!

Napisz symbol ” / ” i za jego pomocą dodaj najważniejsze elementy dokumentu.

Dokumenty Canva najważniejsze elementy programu

Magic Write

Magic Write to nowym programem Canva do pisania oparty na sztucznej inteligencji. Po prostu wpisz kilka słów, a sztuczna inteligencja wygeneruje za ciebie tekst do wykorzystania w dokumencie.

Funkcja Magic Write jest dostępna w Canva Docs na darmowym koncie, koncie pro, dla zespołów i organizacji non profit. Niestety sztuczna inteligencja od Canvy jeszcze nie zna języka polskiego. Języki którymi posługuje się Magic Write, to angielski, hiszpański, francuski, portugalski i indonezyjski. Funkcja nie jest dostępna na kontach Canva dla Szkół i Uczelni.

Wszystkie projekty w jednym miejscu

Jeśli korzystasz już z Canva to być może używasz go do projektowania grafiki na potrzeby mediów społecznościowych lub swojej strony internetowej. Nie ma znaczenia, czy używasz Canvy do tworzenia zdjęć, filmów, infografik czy innych materiałów wizualnych.

Możesz włączyć dowolny ze swoich projektów do dokumentu nad którym pracujesz używając Dokumentów Canva.

Projektowanie w czasie rzeczywistym

Canva Docs tak jak cała platforma umożliwiają tworzyć dokumenty przez zespół w czasie rzeczywistym. Wiele osób może pracować nad tym samym dokumentem w tym samym czasie z różnych lokalizacji i przy użyciu różnych urządzeń, telefonu, tabletu czy komputera.

Udostępnianie dokumentów

Dokumenty Canva pozwalają przeglądać Twoją pracę tak jakby przeglądali strony internetowe. Masz nawet dostęp do statystyk informujących Cię kiedy i kto przeglądał Twój dokument.

Plusy i minusy Canva Docs

Zalety Canva Docs:

  • łatwa praca dzięki prostemu interfejsowi,
  • szeroka gama szablonów, grafik i czcionek do wykorzystania w dokumentach,
  • praca zespołowa w czasie rzeczywistym,
  • wszystkie projekty Canva zapisane w jednej chmurze.

Wady Canva Docs

wszystkie funkcje zostają uruchomione dopiero na koncie Pro.
Dokumenty Canva to narzędzie do tworzenia zachwycających dokumentów, świetne rozwiązanie zarówno dla zespołów jak i jednoosobowych działalności!

Podsumowanie

Jeśli szukasz niezawodnego, wydajnego i przede wszystkim darmowego narzędzia do tworzenia dokumentów, Canva Docs to strzał w dziesiątkę. Jeśli darmowa wersja przypadnie Ci do gustu to w każdym momencie możesz rozwinąć swoje konto o dodatkowe lecz płatne funkcje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Programy

Najpopularniejsze